LVT Zbraslav u Brna 2009

Autor: Administrator <pes(at)cz-pes.cz>, Téma: Kurzy, Vydáno dne: 10. 10. 2009

Od 8. do 15.8.2009 probíhal letní výcvikový tábor KK Rybníček ve Zbraslavi u Brna. Sešlo se tam na 50 psů a 60 lidí. Na první pohled se to zdá velké množství, ale ve finále to nebylo až tak moc.Výcvikáři a figuranti Lukáš Kraus, Martin Pejša a Miroslav Valentin všechno výborně zvládali a dobře vše organizovali.
Ráno se chodilo po skupinách na stopy. Terény na stopy byly velmi dobré. I proto, že počasí stopám velmi přálo. Byla možnost jít na měkkou hlínu, kde měl psovod výbornou orientaci v terénu a bylo nemožné se ztratit. Dále se chodilo na jetelinu a trávu.
Po stopách byl hned další program a to poslušnosti, které byly individuální. Každému se výcvikář věnoval dle potřeb jednotlivých psovodů. Po poslušnostech následoval oběd a pauza pro psy i jejich pánečky k načerpání energie na další program tábora.
Odpoledne byla dle zájmu další poslušnost nebo ukázky výcvikářů, kde ukazovali na svých psech různé možnosti výcviku. Jeden den byla dokonce připravena ukázka výcviku služebního psa a to zadržení pachatele. Samozřejmě zlý pachatel byl Mirek Valentin, který se marně snažil psovi utéct.  Dále byla přednáška, a to od Martina Pejši o zkušebních řádech. A to na co si dávat pozor a hlavně čeho se vyvarovat. Bylo to opravdu zajímavé, poučné a i zábavné :-)).Takže odpolední program byl opravdu nabitý, protože od 16 hod začínaly obrany až do večerních hodin.
A další den nastupovali výcvikáři opět v plné síle. Zatímco psovodi byli už docela unavení. Dva dny byly na programu zkoušky dle mezinárodního a národního zkušebního řádu. To, ale neznamenalo, že by se nic "nedělalo". Zatímco zkouškaři odjeli na stopy, tak ostatní táborníci mohli jít na stopy s Mirkem a Lukášem nebo jít na poslušnost k Martinovi. Vše se výborně zvládalo, takže jakmile přijeli zkouškaři, psi šli na odpočinek a my psovodi se měli na co koukat :-)). A že bylo na co se koukat :-)).
 Každý večer byla zábava "pod plechem" u restaurace. Jeden večer bylo vlastní grilování, výborná uzená žebra :-)). Nechyběla ani kytara, na kterou výborně hrál Petr Brhel. Poslední večer bylo objednáno grilování kýty. A ještě k tomu navíc byl večer zpestřen o taneční šou. Vystoupení měla Michalka Valentinová a Pe Pe - jeden z Brhelů :-))). Oba mladí tanečníci ukázali, že opravdu umí. Byla radost se na ně dívat.

 Alena Celá